Blog • NANOMED

Poradniki & Artykuły

Lider w dziedzinie protetyki słuchu. Z Nami, wrócisz do świata dźwięków.

Aparaty słuchowe – Zduńska Wola

sty 21, 2023 | Aktualności, Poradniki

Zduńska Wola to miasto o starej tradycji włókienniczo-fabrycznej co wiąże się z dużą ilością zakładów pracy o podwyższonym ryzyku uszczerbku zdrowia w związku z pracą maszyn o dużym hałasie mających znaczny wpływ na zniszczenie lub pogorszeniu się słuchu nie mówiąc o innych przykrych sytuacjach .Osoby pracujące w takich zakładach powinny udawać się do specjalistów na kontrolne badania słuchu.

Problemy ze słuchem

Problemy ze słuchem to nie tylko dolegliwość osób starszych ale również dotyczy osób młodych .

Ludzkie ucho to narząd zmysłu dzięki któremu możemy słyszeć oraz rozróżniać różne dźwięki dochodzące z otoczenia ale również możemy swobodnie komunikować się . Rozróżnianie dźwięków ułatwia człowiekowi funkcjonowanie wśród społeczeństwa oraz unikaniu kłopotliwych sytuacji .

Jednak często bagatelizujemy problem albo po prostu dużo kwestii zaczyna umykać naszej uwadze i trudno je rozpoznać . Dlatego warto chodzić na kontrolne badania słuchu by szybciej zdiagnozować ubytek słuchu i zareagować.

Aparaty słuchowe

Aparaty słuchowe dobro czy zło współczesnego świata ?

Choć zainteresowanie aparatami słuchowymi z roku wzrasta, wiele osób zmagających się z niedosłuchem w dalszym ciągu nie jest wystarczająco przekonana do wybrania się na wizytę do specjalisty w celu dopasowania odpowiedniego urządzania do swojego niedosłuchu. Fakt że niedosłuch nie boli ,zatem możemy go łatwiej lekceważyć nie znaczy że on zniknie z czasem nawet i się pogorszy stanie się bardziej dotkliwy , a komunikacja stanie stanie się trudniejsza. Na wizytę u specjalisty wybieramy się zazwyczaj w momencie kiedy już nie dajemy rady albo nasza rodzina zaczyna interweniować.

Krok do przodu, przymierzamy aparaty lecz wstydzę się tego bo będzie go „widać”

Albo będzie to oznaka starości. Dla niektórych kwestie wizualne okazują się zbyt istotne dlatego przekładamy to nad możliwość komunikacji przez to jesteśmy ograniczeni nasza jakość życia spada i popadamy w frustrację. Jednak współczesne aparaty słuchowe to mini cuda dzięki którym możemy dobrze słyszeć oraz poprawić komfort swojego życia. Przede wszystkim możemy personalizować aparaty słuchowe np. pobierając odlewy i robiąc wkładki indywidualne pod pacjenta by były wygodne w użytkowaniu.

I oto my ”NANO-MED Aparaty Słuchowe w Zduńskiej Woli„ osoby które chcą pomóc takim osobą prowadzić życie na poziomie dzięki umożliwieniu im normalnej komunikacji . Zapewniamy takim osobą darmowe badania kontrolne oraz przymiarki aparatów słuchowych ale nie tylko…