Blog • NANOMED

Poradniki & Artykuły

Lider w dziedzinie protetyki słuchu. Z Nami, wrócisz do świata dźwięków.

Nowa strona NANO-MED

gru 20, 2022 | Aktualności

NANO-MED ciągle się rozwija. Wracamy ze zdwojoną siłą! Witajcie w nowej odsłonie witryny internetowej dla Was. Abyśmy mogli jeszcze lepiej dbać o wasz słuch.

Niedosłuch bowiem, nie jest problemem ludzi po sześćdziesiątce. Kłopoty ze słuchem, ma co szóste dziecko w Polsce. Wsparcia w aparatach słuchowych potrzebują coraz młodsze osoby, a mimo to, niewielu najmłodszych chce je nosić. Aparaty słuchowe z dnia na dzień stają się coraz bardziej dyskretne. Oferta modeli rośnie z dnia na dzień. Jakie urządzenie wybrać? Tańsze czy droższe? Takie, które umieszcza się za uchem, czy mocowane wewnątrz ucha? Której firmie zaufać? W NANO-MED znamy odpowiedzi na te pytania,

Dobry aparat słuchowy, czyli jaki?

Dla osoby korzystającej z aparatu słuchowego najważniejsze jest rozumienie mowy. Dawniej działało to na zasadzie kierunkowości. Aparatowany musiał spojrzeć w kierunku osoby, z którą rozmawia, aby zrozumieć, co jest do niej mówione. Problem już pojawia się przy kilku rozmówcach. Konwersacje zamiast przyjemności, sprawiały narastające zakłopotanie. Dzisiejsze technologie pozwalają na bezkierunkowe rozumienie mowy i nie tylko. Piszczenie? Proszę zapomnieć. Najnowsze modele są delikatne i nie powodują dyskomfortu przy dłuższym noszeniu.

Dobry aparat słuchowy to taki, który TY chcesz nosić.

Koniecznie przetestuj aparat słuchowy

Zawsze warto przymierzyć kilka różnych aparatów, zanim wybierze się ten właściwy. To ważne, ponieważ im dokładniejsze dopasowanie aparatu, tym lepsze, bardziej naturalne słyszenie otrzymamy. Przy okazji, przyzwyczajamy głowę do słyszenia utraconych dźwięków. Słyszeliśmy liczne historie o tym, że „denerwują ich szmery z dywanu”, albo „ten wiatr tak głośno wieje”. Rozumiemy wasz dyskomfort, to naturalna reakcja organizmu na coś nowego. Za każdym razem, po testowaniu słyszymy, że znów „słyszymy”.
Sprawdź swój słuch już dziś w jednym z naszych gabinetów.


Pozdrawiamy,
NANO-MED!